Tieto oslavy storočnice ICF vyvrcholia v novembri na kongrese ICF v tureckej Antalyi.
Dňa 19. januára 1924 sa stretli zástupcovia 4 národných federácií Dánska, Nemecka, Rakúska a Švédska, aby vytvorili medzinárodnú asociáciu pádlovania. Dvojdňové stretnutie sa konalo v dánskej Kodani, kde sa predstavitelia týchto federácií dohodli na názve organizácie “Internationale Repräsentantenschaft für Kanusport” (IRK).
Ciele IRK boli definované v piatich bodoch: 1. vytvoriť spojenie medzi kanoistickými federáciami rôznych krajín. 2. podľa možností organizovať raz ročne a striedavo v rôznych krajinách medzinárodné súťaže v pádlovaní a jachtingu. 3. propagovať a podporovať zahraničnú vodnú turistiku prostredníctvom vydávania vhodných riečnych sprievodcov a poskytovaním informácií o možnostiach ubytovania a o zaujímavých miestach. 4. zaviesť na mapách medzinárodne uznávané symboly riek s cieľom uľahčiť vodnú turistiku. 5. vymieňať si informácie o kanoistike vzájomným sprístupňovaním rôznych národných publikácií o kanoistike prostredníctvom prednášok, referátov, filmov, fotografií a korešpondencie.
Na tomto rokovaní sa dohodli aj predpisy pre triedy pretekárskych kajakov, plachetníc a kanadských kanoe, ako aj pravidlá pre organizovanie medzinárodných pretekov.
Predseda nemeckej kanoistickej federácie Franz Reinicke, sa po zasadnutí v júli 1924 stal prvým prezidentom IRK. Už na OH´1924 v Paríži ako demonštračný šport bola zaradená aj kanoistika, vtedy pod názvom kanoistický šprint alebo rýchlostná kanoistika.
Rýchlostná kanoistika sa stala stálou športovou disciplínou na OH´1936 v Berlíne. Vodný slalom bol prvý raz zaradený do programu OH´1972 v Mníchove a po 20-ročnej pauze opäť, ale to už trvale od OH´1992 v Barcelone. Na OH´2024 v Paríži sa prvý raz predstaví aj nová olympijská kanoistická disciplína kajak kros.
Výňatok zo zdroja: canoeicf.com